img_slider.jpg

Solartec 2500 D

Wysokiej klasy falownik beztransformatorowy 1-fazowy o mocy  2.5 kW firmy Kinglong New Energy Technology przeznaczony do instalacji podłączonych do sieci.

Podstawowe parametry elektryczne

Parametry strony DC  
Maksymalne napięcie pracy  500 V
Zakres pracy MPPT  180 V - 400 V
Optymalne napięcie 383 V
 Maksymalny prąd pracy  13.5 A
Liczba niezależnych MPPT 1
Napięcie startu / wyłączenia 150/70 V
Parametry strony AC  
Moc nominalna 2500 W
Prąd maksymalny 12.5 A
Napięcie nominalne 230 V
Liczba zasilanych faz 1
Częstotliwość nominalna 50 Hz
Współczynnik mocy 0,99

Pełne szczegóły techniczne znajdują się w:

Karta katalogowa

pdf icon

Falowniki stanowią bardzo ważną cześć sytemu fotowoltaicznego. Ich zadaniem jest zamiana prądu stałego, wytwarzanego przez system PV i zamiana go na prąd przemienny, który wykorzystywany jest w sieci domowej.


Oferowane urządzenie posiada solidną budowę i bezwentylatorowy system chłodzenia co zapewnia długą i bezawaryjną pracę. Falownik zaprojektowany został do łatwej i wygodnej instalacji oraz użytku domowego.

Dowiedz się więcej o falownikach.


Falowniki z serii Solarec cechuje uniwersalny, spełniający wszystkie europejskie standardy i normy oraz bardzo wysokie parametry efektywności pracy. Falownik posiada stopień ochrony IP 65 i może być montowany na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Dzięki szybkiemu systemowi śledzenia punktu mocy maksymalnej (MPP tracking), falownik uzyskuje bardzo wysoki współczynnik sprawności do 96.7 %. Ponadto, urządzenie pracuje w oparciu o bezobsługowy system chłodzenia konwekcyjnego, dzięki czemu jego obsługa i konserwacja jest ograniczona do minimum.


Wszystkie falowniki Solartec współpracują lokalnie z KLNE Monitorem, który może być do nich doinstalowany także jako zewnętrzny moduł komunikacji bezprzewodowej. Z kolei za pomocą zewnętrznego data loggera, możliwa jest komunikacja zdalna za pomocą sieci internetowej. Każdy system monitoringu zbiera niezbędne dane z falowników, pozwalając śledzić parametry pracy i ilość wyprodukowanej energii. W przypadku monitoringu zdalnego, jeżeli posiadamy połączenie do internetu, dane, w czasie rzeczywistym mogą być odczytane przez użytkownika z dowolnego miejsca na świecie za pomocą komputera. Ponadto dane te są przechowywane przez następne 3 lata, dzięki czemu łatwo można do nich powrócić w dowolnym czasie.

Dowiedz się więcej o monitoringu pracy falowników.

 

Dostawa i transport

Moduły wysyłane są na palecie w takim przypadku koszt dostawy niezależnie od liczby wynosi 200 zł netto. Przedmioty o małym gabarycie mieszczące się w paczce do 10 kilo wysyłane są za pobraniem w cenie 22 zł netto. Przy zamówieniu powyżej 5 000 zł wysyłka gratis.