img_slider.jpg

Moduł CIGS TS-135C1

moduł cigs

 Moduł fotowoltaiczny II generacji o mocy 135 Wp wykonany w innowacyjnej technologii CIGS. Moduły PV typu CIGS odznaczają się bardzo wydajną pracą zarówno w niskich jak i wysokich warunkach oświetlenia.

 

 Szczegóły produktu

 

Innowacyjność

Moduł wykonany w cienkowarstwowej technologii CIGS czyli mieszaniny miedzi indu galu i selenu bardzo wydajny doskonale zagospodarowujący bezpośrednie jak i rozproszone promieniowanie słoneczne. Moduł fotowoltaiczny z uwagi na wysoką sprawność wynoszącą prawie 13 % idealnie nadaje się do budowy na dachowej jak i przydomowej mikroinstalacji. Prezentowany model pozbawiony jest typowych wad znanych z technologii cienkowarstwowych takich jak korozja TCO czy problem PID-u. Z tego powodu bez problemu współpracuje z każdym typem falownika a instalacja modułu jest bardzo prosta.

Moduły firmy TSMC to moduły cienkowarstwowe nowej generacji. Dzięki ulepszonej budowie i technologii produkcji mogą współpracować z falownikami beztransformatorowymi!

Oświadczenie producenta w zakresie możliwości współpracy z falownikami beztransformatorowymi.

pdf icon

 

 

 

Wydajność

Wysoka wydajność modułu wynika po pierwsze z technologii warstwy półprzewodnikowej, którą stanowi mieszanina miedzi indu galu i selenu w skrócie CIGS absorbująca zarówno wysokoenergetyczne jak niskoenergetyczne promieniowanie słoneczne jak i niskiego temperaturowego współczynnika mocy. Ten typ modułu znacznie wolniej niż klasyczny moduł z krzemu krystalicznego traci wydajność w wysokich temperaturach. 

Wygląd

Moduł fotowoltaiczny posiada intensywnie czarną barwę jest także mocowany w aluminiowej czarnej ramce z tego względu odznacza się bardzo atrakcyjnym wyglądem zwłaszcza przy montażu na dachu czy elewacji. 

Montaż

W przeciwieństwie do wielu innych modułów cienkowarstwowych moduł ten posiada klasyczny wymiar pionowy 165 cm oraz ramkę 35 mm przez co montuje się je analogicznie jak klasyczne moduły z krzemu krystalicznego.

 

Certyfikat potwierdzający spełnianie przez moduły norm

IEC 61646:2008

EN 61646:2008

IEC 61730-1:2004

IEC 61730-2:2004

EN 61730-1:2007

EN 61730-2:2007

IEC 61701:2011

pdf icon

 

 

 

Karta katalogowa 

pdf icon

Dostawa i transport

Moduły wysyłane są na palecie w takim przypadku koszt dostawy niezależnie od liczby wynosi 200 zł netto. Przedmioty o małym gabarycie mieszczące się w paczce do 10 kilo wysyłane są za pobraniem w cenie 22 zł netto. Przy zamówieniu powyżej 5 000 zł wysyłka gratis.